ANA SAYFA
16 Temmuz 2017 ( 980 izlenme )
Reklamlar

Attığı Twitler Nedeniyle hakkında gözaltı kararı çıkarılan Mustafa Altıoklar konuştu

Mustafa Altıoklar hakkında sosyal medyada yer alan paylaşımları nedeniyle gözaltı kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Altıoklar'ın, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında düzenlenen anma törenlerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımları inceledi. Başsavcılık, incelemesinin ardından Altıoklar hakkında gözaltı kararı aldı.

Mustafa Altıoklar, "sahte darbenin bayramını kutlamak kadar büyük gerizekalılık" ifadelerini kullanmış, paylaşımı yandaş medyada "Altıoklar'dan hain açıklama" şeklinde haber olmuştu.

ALTIOKLAR: "TÜRKİYE’DE TOTALİTER REJİM GERÇEKLEŞİYOR"

Hakkında gözaltı kararı alınan yönetmen Mustafa Altıoklar, Almanya'da konuşarak "Toteliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor" dedi.

Almanya’da bulunan Altıoklar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği karar ile ilgili olarak şunları söyledi: "Eleştiriye kapalı bir toplum haline geldik. Herkesin aynı düşündüğü tek tip bir toplum yapısı isteniyor. Yıllardan beri uyardığımız bir totaliter rejim bugün Türkiye’de gerçekleşiyor. Hukukun askıya alındığı bir toplumda gözaltı kararı beni şaşırtmadı. Tek tip elbiseler giydirilmek isteniyor. Bütün bunlar kötüye gidişatın bir işareti. Oysa Türkiye’nin yarısından fazlası bu hükümeti istemiyor. Kırk milyon insana bu tek tip kıyafetler nasıl giydirilecek? Umarım Türkiye bu süreci kazasız belasız en kısa sürede atlatır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den Güvenpark'ın kapatılmasına ilişkin açıklama PROVOKASYONUN BÖYLESİ. Kılıçdaroğlu'nun belgeleri açıkladığı grup toplantısı sokakta yayınlanıyor CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı görevinden uzaklaştırıldı