ANA SAYFA
12 Ekim 2017 ( 91 izlenme )
Reklamlar

Yakılarak katledilen Sefter Taş'ın babası: Ne mutlu ki bana şehit babasıyım

IŞİD tarafından kaçırıldığı ve yakılarak öldürüldüğü kesinleşen asker Sefter Taş'ın babası Aydın Taş, "Ne mutlu bana ki şehit babasıyım. Geride kalan ben, oğullarım ve torunlarım da bu vatana feda olmaya hazır" dedi.


Iğdır'da yaşayan Senem ve Aydın Taş çiftini ziyaret eden Iğdır Valisi Enver Ünlü, aileye taziyelerini iletti. Vali Ünlü, taziye çadırında yaptığı konuşmada, "Acı bir haberle sarsıldık. Türk milletinin başı sağ olsun. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Vatanı için şehit oldular. Bizler evlatlarımızı askere gönderirken ölürsen şehit, kalırsan gazidir diye; göndeririz." diye konuştu.

"Ne mutlu ki şehit babasıyım" diyen Aydın Taş ise kendisinin, oğullarının ve torunlarının da bu vatan için feda olmaya hazır olduğunu söyledi. 


Baba Taş, oğlu ile kaçırılmasından 4 gün önce telefonda görüştüklerini anlatarak: "23 Eylül'de bayram izni için memlekete gelecekti. O günden sonra kendisinden bir haber alamadık. Vatani görevini biran önce bitirip, küçük bir iş yeri açmayı düşünüyordu; fakat kaçırıldığını duyduk. Yakılma görüntülerinin yayınlandığı gün jandarma, beni karakola götürdü ve her şeyi anlattı. Kendileri olayın gerçek olup olmadığını araştırıldığını ve yetkililerden haber beklememizi söyledi. O acı haber geldi ve oğlumun şehit olduğunu söylediler. Vatan sağ olsun. Hepimizin başı sağ olsun."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kadınlara 'İçinize cin kaçmış' diyerek istismarda bulunan şahıs tutuklandı Velileri açık açık tehdit etti: Bu nasıl öğretmen! MUHARREM İNCE, AKEPE FETO İLİŞKİSİNİ YÜZLERİNE VURDU Masrafları dudak uçuklatıyor