ANA SAYFA
05 Temmuz 2017 ( 390 izlenme )
Reklamlar

ÜMMETİN EN BÜYÜK SORUNU KADINLAR !!

Kadınlar yine gerici vakfın hedefinde: Hak arayan kadınlar ümmetin önünde engel


Çalışan kadınlara yönelik “Çalışarak fuhuşa hazırlık yapmış oluyorlar” sözleriyle tepki çeken Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız, bir kez daha kadınları hedef aldı. Daha önce çalışan kadınları “fuhuşla”, üniversiteli kadınları ise “gözü bakire olmamakla” suçlayan gerici vakfın kurucusu Yıldız, bu defa da kadınları “ümmetin en büyük sorunu” olarak gördüğünü açıkladı.


Yıldız’ın vakfın sohbet toplantısında yaptığı konuşma, sosyal medya hesaplarından da yayınlandı. Veda hutbesinin en uzun mesajlarından birisinin kadınlar hakkında olduğu söyleyen Yıldız, kadınların o dönemde peygamber tarafından da “sorun” olarak görüldüğünü iddia etti. Yıldız, “Kadınlar ne yaparlarsa yapsınlar, namaz da kılsalar, oruç da tutsalar, ümmetin sorunu olmaya devam edecekler” dedi.

"ŞEYTANA TAPMAK KADAR ÖNEMLİ BİR KONUDUR"

Kadınların hak aramasının, “ümmetin ayağa kalkmasına engel” olduğunu ve bu şekilde “mücahit” yetiştiremeyeceğini söyleyen Yıldız şu ifadeleri kullandı:


“Erkekler kadınlara zulmetmekle itham edildikçe mücahit yetişmez. Sabah namazına kalkmayan erkekler oldukça, Allah için doğurup Allah için yetiştireceğini bilmeyen kadınlar oldukça bu ümmet ayağa kalkmaz. Bu kan davası kadar, şeytana tapınmak kadar önemli bir konudur.”

"YUVANIN DAĞILMAMASI İÇİN KADINLARI DÖVÜN"

Peygamberin, “Kadınlara iyi davranın” vasiyeti nedeniyle “dizginleri ele alan” kadınların şımardığını söyleyen Yıldız, “Peygamber de bunu öngördüğü için daha sonra, ‘edepsizlik ve fuhuş yaparlarsa dövün’ demiştir” diye konuştu. Yıldız’ın, yuvaların dağılmaması için kadınların dövülmesini isteyerek, “Yeter ki kol kırılsın yel içinde kalmasın” ifadelerini kullanması dikkati çekti.

"ÖNCE KADIN KONUSU HALLEDİLECEK"

Birgün'ün haberine göre, kadınların diploma için “bazı şeyler”den taviz vermemesi gerektiği söyleyen Yıldız son olarak şu çarpıcı ifadeleri kullandı:

“Bu ümmet, kadın konusunu halletmedikçe ayağa kalkamaz, Sultan Fatih bulamaz. Önce kadın konusu halledilecek. Kadınlar Kuran öğrenecekler. Değil başörtüsü, onun üzerindeki ikinci örtüden bile taviz vermeyecekler. Aksi takdirde peygamber efendimizin ne dediğini anlamadan bu dünyadan göçer gideriz.”


"5 YAŞINDAKİ KIZ, ERKEK MİSAFİRLERİN YANINA ÇIKMASIN"

Sosyal Doku Onursal Başkanı ve İlahiyatçı Nureddin Yıldız'ın geçen sene yaptığı '5 yaşındaki kız, erkek misafirlerin yanına çıkmasın' açıklaması da tepki görmüştü. Nureddin Yıldız açıklamasında "Biz çocuk eğitirken dengeli, sorumlu ve rabbani genç yetiştiriyor muyuz ona bakalım. Kız çocuğunu kız çocuğu gibi erkek çocuğunu erkek çocuğu gibi yetiştirebiliyor muyuz? Mesela 5 yaşındayken kız çocuğuna 'erkek misafirlerin yanına gitme sen' diyebiliyor muyuz? ifadelerini kullandı.

"6 YAŞINDAKİ ÇOCUKLA EVLENİLEBİLİR"

Nureddin Yıldız, katıldığı bir televizyon programında “Küçük çocuklarla evlenebileceğini” söylemişti.

Yıldız, "7 yaşında bir kız çocuğu, 25 yaşında erkek çocuğu ile veya 7 yaşında bir erkek çocuğu, 25 yaşında bir kız ile nikahlanabilir. Nikahlanmalarında sakınca yoktur. Evlilik için bir yaş söz konusu değildir. 10 yaşında, 7 yaşında, 6 yaşında nikaha engel bir durum yoktur" demişti.

Daha önce de "Duyarlı Müslüman bir hanım, internet gibi insandan cine kadar herkese açık ve bir daha kapatılamayan bir ortama fotoğraflarını nasıl koyabilir" açıklaması ile tepki çeken Yıldız, çalışan kadınların erkekleri doyumsuz hale getirdiğini ve ümmete zarar verdiğini iddia etmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Liseliler, 15 Temmuz bahane edilerek yapılan akepe propagandasını reddetti Balıkesir'de silahlı kavga: Ölü ve yaralılar var Zeliha Ağrıs Dünya şampiyonu! ERDOĞAN'A TÜRK GENÇLERİ SORULUNCA BAKIN NASIL CEVAP VERDİ ..