SON DAKİKA
12 Ağustos 2017 ( 252 izlenme )
Reklamlar

Beşiktaş taraftarı, 'Nuriye-Semih' pankartı gerekçe gösterilerek tutuklandı

Konyaspor maçında #NuriyeSemihYaşasın dedikleri için haklarında yakalama kararı çıkartılan 17 Beşiktaş taraftarından biri olan Volkan Çalışkan tutuklanarak Sincan cezaevine gönderilmiştir.

Çalışkan'ın arkadaşları "Vicdan yargılanamaz, insanlar ölmesin demek suç olamaz, hepimiz tek yüreğiz ve haykırıyoruz "kimse ölmesin, yaşasın hayat". Dostlar lütfen bu süreçte yanımızda olun, birlikte ses verelim bu hukuksuzluğa" açıklamasında bulundu.

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finalinde ‘Nuriye Semih yaşasın’ yazılı pankartı açtıkları iddiasıyla Beşiktaş'ın Beleştepe taraftar grubundan 17 taraftar hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Samsun Başsavcılığının açıklamasında tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve eğitimci Semih Özakça, ‘DHKP-C militanı’ ilan edilmişti. Başsavcılık, yaptığı açıklamada, “Tribünlerde yasa dışı silahlı terör örgütü ve bu örgüt militanlarının pankartını açtıkları tespit edilen 17 kişi hakkında ‘terör örgütünün propagandasını yapmak’ suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmıştır.” ifadeleri yer almıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saadet partisi genel başkanı: Ak Parti'nin yüzde 60'ı hapse girer Suudi Arabistan prensinin de bulunduğu helikopter düştü Filiz Aker'in yeğeni, Vatan Şaşmaz cinayetinin öncesini böyle anlattı Tehlike Çok Büyük, Yeni Göç dalgasıyla karşı karşıyayız...