SON DAKİKA
23 Ekim 2017 ( 312 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti

İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifasını açıkladı. İstifa konuşmasında, 'Hep çalıştık' diyen Altepe, 'İstismarla, yolsuzlukla, hırsızlıkla gündeme gelmedik. Partimle ters düşmeyeceğim, görevi bırakıyorum' açıklamasında bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe merkez Yıldırım ilçesine bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün açılış töreninde konuştu. Açılış konuşmasından sonra ise istifasını duyurdu.

AK Parti’deki değişimin Bursa’yı kapsadığını öğrendiklerini belirten Altepe, MSP, RP, Fazilet Partisi ve AK Parti’den başka hiçbir siyasi çevreye bağlılığı olmadığını belirterek, “Partimizle ve liderimizle ters düşmeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız” dedi.

Bursa Belediye Başkanı'ndan istifa açıklaması: Yok öyle bir şey

Konuşmasından satır başları:

Çok sevdiğimiz Bursalı hemşerilerimize hizmet etmek, Bursa'ya eser bırakmak konusunda gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunu yaparken de herkesin ihtiyacını karşılamak içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle bu konuda mahcup olmamak için en önemli konu bu. Tüm dedikodulardan kaçındık. Bunlara da dikkat ettik.

Bursa'ya yatıp kalkıp fikir aldık, kent konsesiyle el ele çalıştık. Tüm kurum kuruluşlarla da parti teşkilatlarımızla da örnek işbirliği sağladık. Güzel bursamıza eser kazandırdık. Tüm üllkelerde bir çok esere imza attık. Her girdiğimiz seçimden zaferle çıktı. 16 Nisan'da da yüzde 52.2 oy aldık. Allah'a şükür yolsuzluk, tembellik, istismarla anılmadık, suçlanmadık. Fakat son günlerde AK Parti'nin yeniden yapılanma adı altında bir eylem başlatıldı, dendi ki Bursa'da bunun içinde yer alıyor. Böyle bir teşkilat tecrübesi olan biri olarak, 39 yıllık görevimde hep hizmet, katkı işbirliği konusunda adımlar attım, kavgadan yana olmadım. Kent kültürünü de en güzel şekilde ortaya koyduk. Parti liderimizle ters düşmeyeceğiz, kriz ortamı oluşturmayacağız. Bu şartlarda Bursa'mıza, ülkeme hizmet imkanının kalmadığı da ortadadır. Ben de bu düşüncelerle bugün itibariyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Hiçbir konuda verilmeyecek hesabımız yok. Alnımız ak, başımız da dik."

Recep Altepe kimdir?

Recep Altepe, 1959 yılında Bursa'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa'da tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. 1983 yılında kendi işini kurarak kalorifer, buhar kazanı imalatı, ısıtma-soğutma tesisatı ve proje işleri yaptı. Refah Partisi İl Yöneticiliği, İl Başkan Yardımcılığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı, Fazilet Partisi Genel Merkez Müfettişliği yaptı. 1994 yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi Meclis Üyelikleri ile BUSKİ Genel Kurul Üyeliği'ne seçildi. Altepe, 1999 yılındaki seçimlerde tekrar seçilerek üst üste iki dönem bu görevleri yürütme imkanı buldu. 

Bu görevler sırasında yurt içi ve yurt dışı gezilere, çalışmalara katıldı. Ayrıca Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisleri'nin; Bütçe ve Mali İşler, İmar ve Ulaşım Komisyonları'nda görev yaptı. Recep Altepe, 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde Osmangazi Belediye Başkanlığına, 2009 ve 2014 Türkiye yerel seçimleri'nde ise AK Parti'den Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birligi ve Marmara Belediyeler Birliği'nin de başkanı olan Altepe, evli ve üç çocuk babasıdır. 

Erdoğan'ın asker arkadaşı


Recep Altepe kamuoyunda "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asker arkadaşı" olarak tanınıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Tuzla Yedek Subay Piyade Okulu'nda aynı dönemde askerlik yapmışlardı.


Kaynak: https://www.cnnturk.com/son-dakika-bursa-belediye-baskani-recep-altepe-istifa-etti


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ODTÜ Rektörü açıkladı: ODTÜ Ormanı yok edilecek! Beşiktaş taraftarı, 'Nuriye-Semih' pankartı gerekçe gösterilerek tutuklandı KONYA'DA TACİZ NEDENİYLE SURİYE'LİLERLE KAVGA..ÖLÜ VE YARALI VAR,GERGİNLİK SÜRÜYOR KAVAKÇI'YA 71.000 TAZMİNAT AYLIK 10.000 TL EMEKLİ MAAŞI