ANA SAYFA
01 Aralık 2017 ( 4348 izlenme )
Reklamlar

Reza itirafçı oldu mal varlığına el kondu

Reza zarrab ve yakınlarının mal varlıklarına el konuldu…

ABD’de görülen ”Atilla, ABD’ye karşı” davasında itirafçı konumunda bulunan ve İran’a yönelik ambargonun delinmesi sırasında kilit rol oynayan Reza zarrab ve yakınlarının mal varlıklarına el koyma kararı geldi.

ABD’nin New York kentinde tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın yargılandığı, Reza zarrab'ın ise itirafçı olarak yer aldığı davanın üçüncü duruşması bugün görülüyor.

soL’dan Cem Boz’un haberine göre, Reza zarrab ve ailesinin mal varlığına el koyma kararı geldi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın talimatıyla Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda,”Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri yabancı devlet lehine siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin ettiği” gerekçesiyle Reza zarrab’ın mal varlıklarına el koyma kararı verildiği belirtildi.

El koyma kararındaki listede Sarraf’ın kızı Alara Sarraf’ın da ismi yer alırken, Sarraf’ın yakın çevresi ve akrabaları da bulunuyor.

ABD’deki davada itirafçı olup sanıklıktan tanıklığa geçen Reza zarrab, davanın dünkü oturumunda, Ziraat Bankası ile Vakıfbank’ın İran ile yapılan altın ticaretine, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan’ın talimatıyla dahlini Zafer Çağlayan’dan duyduğunu söylemişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ndan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderilen yazının bir kısmı şöyle:

 
BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLEN ASKERLER İÇİN VERİLMEYEN NOTA ONUN İÇİN VERİLMİŞTİÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Deve idrarı şifadır" diyen ilahiyatçıya canlı yayında ikram edildi Erdoğan: 'Atatürk'e yapılanlar şimdi de bana yapılıyor' Bursa belediye başkanı Recep Altepe’den Net İstifa Açıklaması Kayseri Kitap Fuarında ihsan Eliaçık'a böyle saldırmışları