ANA SAYFA
29 Ekim 2017 ( 3655 izlenme )
Reklamlar

Reza davasını takip eden milletvekili ‘Erdoğan her an dışarıya çıkamaz hale gelebilir’

CHP adına Reza zarrab davasını takip eden partinin Genel Başkan Yardımcısı Aksünger, “Her an Başbakan ve Cumhurbaşkanı dışarıya çıkamaz hale gelebilir, içeriye atılabilir” dedi


Reza zarrab davasını takip eden isimlerden CHP’li Erdal Aksünger, davadaki gelişmelere işaret ederek, “Türkiye’yi bekleyen tehdit daha da büyük. Her an Başbakan ve Cumhurbaşkanı dışarıya çıkamaz hale gelebilir, içeriye atılabilir” dedi.

CHP Bodrum ilçe Başkanlığı, Cumhuriyet’in ilanının 94’üncü yıldönümü vesilesiyle ‘Cumhuriyet ve Dayanışma Gecesi’ düzenledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, CHP Muğla milletvekilleri Ömer Süha Aldan ve Nurettin Demir, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı CHP’li Muhammet Tokat, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen geceye katıldı.

‘Bu kadar itibarsız olamaz’
Gecede konuşma yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, ABD’ye gittiğinde Reza zarrab davasına partisi ve ülke adına müdahil olduğunu söyledi.

 “Şunu gördüm ki, Türkiye’yi bekleyen tehdit daha da büyük” diyen Aksünger, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Her an bir ambargoyla karşı karşıya kalabiliriz. 


Her an Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı dışarıya çıkamaz hale gelebilir. 

Çıkarsa apar topar içeriye atılma olasılığı var. Ben Amerika’ya onlardan önce gitmiştim, şunu da açıkça ifade edeyim; 

‘Amerika gibi bir yere gelirken, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı 10 gün önceden insanları gönderdi, acaba bizim başımıza ne gelir?’ diye. 

Bu kadar kötü durumda olamaz. 

Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı, bu kadar itibarsız olamaz. Nedeni şu, o koltuk Mustafa Kemal’in koltuğu, o koltuğu hiç kimse bundan dolayı itibarsız hale getiremez. Biz bunu önleyeceğiz.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şevket Çoruh'tan Tarabya iftarı ve AKM paylaşımı... KIRAÇ, ŞEHİT YARBAY SONGÜL YAKUT İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU Diyanet: 9 yaşına giren kız evlenebilir, hamile kalabilir Bekir Bozdağ; 'Bizden önce feto ile mücadele eden yoktu'