ANA SAYFA
27 Haziran 2017 ( 874 izlenme )
Reklamlar

Rabia heykeline karşı çıkan Düzce Ülkü Ocakları başkanı görevinden alındı

Rabia heykeline karşı çıkan Düzce Ülkü Ocakları başkanı görevinden alındı


Düzce Ülkü Ocakları üyeleri, belediye tarafından kavşağa dikilen Rabia işareti heykeline tepki göstermiş ve yaşanan olaylar Türkiye’de gündem olmuştu.

Yerel gazeteci İrfan Yormaz sosyal medya hesabından Düzce’de AKP’li belediyenin yaptırdığı Rabia heykeline tepki gösteren Ülkü Ocakları Düzce İl Başkanı Fatih Gülaçtı‘nın görevinden alındığını belirtti.

NE OLMUŞTU ?

Düzce Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Gülaçtı,  yaptığı açıklamada, Arapça’da ‘4’ anlamına gelen Rabia işaretinin milli kültüre empoze edilmeye çalışıldığını söyleyerek “Biz ne tek devlete, ne tek bayrağa, ne tek millete, ne de tek vatana karşıyız” diyen Gülaçtı, şöyle demişti..


“Bir kere bu ülkücülerin evveliyatından beri seslendirdiği bir şeydir. Biz bunun yanına tek dili de ekliyoruz. Ancak bizim karşı çıktığımız Mısır´daki ayaklanmadan sonra Müslüman kardeşlerin işareti olan Rabia işaretinin bizim milletimize milli bir sembol olarak empoze edilmesidir. Eğer ki; Düzce Belediye Başkanı buraya bir milli sembol yapmak istiyorsa ya ‘Bozkurt’ yapacak, ya çift başlı kartal yapacak. Rabia bizim sembolümüz değildir. Sadece siyasi eyyamcılık için buraya dikilen bu ucube bir an önce kaldırılmalıdır. İster kendi cebinden yapsın, ister belediyenin kasasından yapsın, hiç kimse buraya bu ucubeyi dikemez” diyerek tepki göstermişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Poliste sarık dönemi... Bu nasıl polis? Avukat Uğur Poyraz; İstifa eden belediye başkanına seslendi Cumhuriyet gazetesinin tutuklu yazarı Kadri Gürsel’in eşinden ‘yeni bakanın’ tweetlerine çok konuşulacak tepki ! Yurtdışında Atatürk heykeli olan veya Atatürk isminin verildiği yerlere sahip şehirler