ANA SAYFA
13 Aralık 2017 ( 538 izlenme )
Reklamlar

Özgür Özel “Feto’dan ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur”

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Özel, Süleyman Soylu hakkında önemli bir iddiada bulundu. Soylu’yla FETÖ arasındaki bağa değinen Özel, “İlk kez burada açıklıyorum. FETÖ’den ihraçlar son günlerde çokça konuşuluyor. 


Peki FETÖ’den ihraç ilk ne zaman yapıldı? Birisi diyebilir ki, 17 Temmuz 2016’da yapıldı ama hayır. Türkiye’den FETÖ’den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur. Nereden ihraç edilmiştir. Demokrat Parti’den edilmiştir” dedi.Bir tv. kanalında yayınlanan programda konuşan CHP’li Özgür Özel, “Süleyman Soylu Ocak 2008’de Genel Başkan seçilmiştir. Daha sonraki süreçteyse Demokrat Parti’den ihraç edilmiştir. 

Gerekçesi ise 12 Eylül 2010 referandumunda Demokrat Parti’nin kurumsal kararına rağmen, ‘hayır’ı değil ‘evet’i savunmasıdır. 

Ve Fetullahçı bir cemaatle Demokrat Parti’yi ilişkilendirmekten, önce genel başkanlığı kaybedip sonra partisinden parti görüşlerine rağmen Fetullah ile işbirliği yapmaktan ihraç edilen ilk siyasidir. 

FETÖ’den ihraçtır kendisi. Ve şu an siyasi sicil affı peşindedir kendisi.” ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞELALE ZANNETTİNİZ DEĞİL Mİ? ŞELALE DEĞİL MARMARAY Sözde hocadan skandal sözler ; '' Kapalı kadınlar daha iyi para ediyor.'' İZMİR DE CÜZDAN DÜŞÜRME DENEYİ YAPARLARSA NE OLUR ? Nevşin Mengü'den erdoğan yorumu;