ANA SAYFA
13 Aralık 2017 ( 524 izlenme )
Reklamlar

Özgür Özel “Feto’dan ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur”

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Özel, Süleyman Soylu hakkında önemli bir iddiada bulundu. Soylu’yla FETÖ arasındaki bağa değinen Özel, “İlk kez burada açıklıyorum. FETÖ’den ihraçlar son günlerde çokça konuşuluyor. 


Peki FETÖ’den ihraç ilk ne zaman yapıldı? Birisi diyebilir ki, 17 Temmuz 2016’da yapıldı ama hayır. Türkiye’den FETÖ’den ihraç edilen ilk kişi Süleyman Soylu’dur. Nereden ihraç edilmiştir. Demokrat Parti’den edilmiştir” dedi.Bir tv. kanalında yayınlanan programda konuşan CHP’li Özgür Özel, “Süleyman Soylu Ocak 2008’de Genel Başkan seçilmiştir. Daha sonraki süreçteyse Demokrat Parti’den ihraç edilmiştir. 

Gerekçesi ise 12 Eylül 2010 referandumunda Demokrat Parti’nin kurumsal kararına rağmen, ‘hayır’ı değil ‘evet’i savunmasıdır. 

Ve Fetullahçı bir cemaatle Demokrat Parti’yi ilişkilendirmekten, önce genel başkanlığı kaybedip sonra partisinden parti görüşlerine rağmen Fetullah ile işbirliği yapmaktan ihraç edilen ilk siyasidir. 

FETÖ’den ihraçtır kendisi. Ve şu an siyasi sicil affı peşindedir kendisi.” ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk'ün Fikreye Hanım'a Yazdığı Şiir! 'Bir şey çıkmadı iddiası inandırıcı değil, tonlarca altın bulundu' MERAL AKŞENER TEPKİ GÖSTEREN VATANDAŞA MİKROFONU VERDİ BAKIN VATANDAŞ NELER SÖYLEDİ .. Yeni devlet kurduk lideri Erdoğan'dır diyen şahsın skandal bir videosu daha ortaya çıktı..