ANA SAYFA
12 Kasım 2017 ( 12244 izlenme )
Reklamlar

Oktay Vural: MHP diye bir parti kalmadı, geri dönüş yok

“Kurultay 18 Mart 2018’dir” başlıklı deklarasyona imza atmadığı için genel merkezle arasında iplerin koptuğu öne sürülen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın aslında “grup başkanvekilliği görevinden istifa etmeye hazırlandığı” ancak Bahçeli’nin övücü sözü üzerine bir süreliğine vazgeçtiği iddia ediliyor. 

Genel merkezdeki iddialara göre, Bahçeli, uzun süreden bu yana Vural’daki “rahatsızlıktan haberdardı.”

Parti kurmayları Bahçeli’nin, o süreçte, zaman zaman yakın çevresine de süreçle ilgili rahatsızlıklarını dile getiren Vural’ın “kafa karışıklığı yaşadığından bir şans verdiği” değerlendirmesi yapılırken Bahçeli’nin Vural’a “ikinci bir şansı da önceki gün grup toplantısının ardından yaptığı sahiplenen açıklamayla” verdi.

Kurmaylara göre Bahçeli “Vural’a ikinci bir şans vererek, hem kritik dönemde Meclis grubunda yaşanabilecek bir hareketliliğin önüne geçmek istedi hem de ‘Her şeye karşın senin arkanda duruyoruz, sen kimin arkasındasın? Seçimini yap’ mesajı vermek istedi.

‘MHP diye bir parti kalmadı’

Vural ise istifaya ilişkin yakın çevresine, “Bir karar aldım ancak bu noktada Genel Başkan’ın tutumu kararı netleştirecek” dediği de ileri sürüldü. Süreç böyle gitmez. En başından kurultay yapılmalıydı. MHP diye bir parti kalmadı. Parti çok yıprandı ve yıpranmaya da devam ediyor. O yüzden testi kırıldı, geri dönüş yok.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli: Türkiye'ye bakıyorum, içim acıyor. Geleceği düşünüyorum, keyfim kaçıyor Şok iddia: Akepe'linin damadı feto'dan yurtdışına kaçtı Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü: Okulumda kız gibi hoca istemiyorum 'Yurt dışında hesabım olduğu ispatlanırsa istifa ederim'