ANA SAYFA
30 Haziran 2017 ( 118 izlenme )
Reklamlar

MUĞLA'DA 87 ASKERİMİZ ZEHİRLENDİ

Muğla Marmaris'teki Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda görevli askerlerden 87'si son 3 günde bulantı, kusma ve baş dönmesi şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Askerlerden 3'ünün gözlem altında tutulduğu öğrenildi.

Marmaris Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan askerlerden 84'ünün ayakta tedavinin ardından taburcu edildiği, diğerlerinin gözlem altında tutulduğu bildirildi.

Manisa'da peş peşe meydana gelen gıda zehirlenmelerinin ardından Aksaz'da askerlerin rahatsızlanmasıyla, yine gıda zehirlenmesi akla geldi. Aksaz Deniz Üssü'nün, Manisa'daki birlikte olduğu gibi dışarıdan yemek alımı yapmadığı belirtildi.

3'ÜNÜN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Alınan bilgiye göre Aksaz'da görev yapan askerlerden 70'i önceki gün bulantı, kusma ve baş dönmesi gibi şikayetlerle hastaneye getirildi. Askerlerden 43'ü hastaneye yatırıldı, 27'si ise ayakta tedavi edildi. 43 asker bir gün gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilirken, dün de 17 asker kusma aynı şikayetlerle Marmaris Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Bu askerlerden 3'ünün tedavisinin sürdüğü durumlarının ağır olmadığı ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi. Askerlerin neden rahatsızlandıklarının tespiti için askeri birlikteki su ve yemeklerden numune, askerlerden de kan örnekleri alındığı öğrenildi.


İHA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

‘ASKERLERİMİZİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRİLİRKEN VERİLMEYEN NOTA ŞİMDİ REZA İÇİN VERİLDİ’ İŞLEM YAPILMAYAN FETO'CU AKP'LİLERİN GÖRÜNTÜLERİ KIŞ ORTASINDA YAKILAN SÜRMENE ORMANLARININ AKİBETİNİ HALUK PEKŞEN ANLATIYOR Binali Yıldırım: 'Diploması olmayan birinin etrafında fırıl fırıl dönüyorlar'