MİT TIR'LARI DAVASINDA TUTUKLANAN BERBEROĞLU'NUN YAPTIĞI İLK AÇIKLAMA

242 izlenme14 Haziran 2017
Reklamlar

'MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması" davasının 8. duruşması İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile gazeteci Erdem Gül katıldı. Yurtdışında olan Can Dündar ise duruşmaya katılmadı.  Son savunmaları alındıktan sonra mahkeme başkanı ara verdi. Daha sonra ise mahkeme kararını açıkladı. 

ÖNCE MÜEBBET, SONRA 25 YIL HAPİS...

Mahkeme CHP İstanbul milletvekili Enis Beberoğlu'nun "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadiyla açıklamak" suçunu işlediği gerekçesiyle önce "Müebbet hapis" cezasına çarptırdı. Mahkeme "cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkileri " gözönüne alarak cezada indirim takdirini kullandı. Cezayı 25 yıla indirdi. Berberoğlu hakkında  tutuklanma kararı da verdi.

BERBEROĞLU TUTUKLANDI 

Mahkeme heyeti, Berberoğlu'nun HTS kayıtları, Can Dündar'ın kitabında geçen  beyanları dolayısıyla işlediğinin sabit olduğu anlaşılan suç dolayısıyla  hükmolunan cezasının haddi itibarıyla, kaçacağı ve saklanacağı hususunda somut  emarelerin bulunması nedeniyle tutuklanmasına kararlaştırdı.Mahkeme heyeti, sanığın kasten işlemiş olduğu suçtan dolayı hapis  cezası mahkumiyetinin sonucu olarak seçme, seçilme ve diğer siyasi haklarını  kullanmaktan yoksun bırakılmasına karar verdi.
Hüküm açıklanırken çevik kuvvet polisleri de duruşmada hazır bulundu.  Kararın ardından Enis Berberoğlu , polis tarafından tutuklama işlemlerinin yapılması için adliye binasında bulunan polis merkezine götürüldü. Berberoğlu tutuklandı. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye bu röveşatıyı atan adamı konuşuyor İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden 10 Kasım İçin Atatürk Kareografisi SANAYİCİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN ŞAHSIN İLGİNÇ PASAPORT TEPKİSİ Zarrab davasında Şok

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Elazığlı İmam'in Ezber Bozan unutulmaz vaazı