ANA SAYFA
22 Eylül 2017 ( 1860 izlenme )
Reklamlar

MHP'de bir toplu istifa daha: Nereye hizmet ettiği bilinmeyen bir genel başkanın arkasından gidemeyiz

Balıkesir’deki Savaştepe MHP teşkilatında aralarında eski ilçe başkanlarının ve 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 69 üye, partilerinden istifa etti.

İstifa dilekçelerini Savaştepe İlçe Seçim Kurulu'na sunan üyeler adına, MHP Genel Merkezi tarafından daha önce feshedilen ilçe yönetim kurulunun başkanı Abdullah Ceylan açıklama yaptı.

"Mensubu bulunmuş olduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi'nin artık milliyetçi, ülkücü çizgiden uzaklaşmış olduğunu üzüntüyle izlemekteyiz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi'nin, ülkücü hareketin iktidar olması için maddi ve manevi her türlü fedakarlıkta bulunduk. 

Delegeyi hiçe sayan, 800 delegenin iradesini görmeyen, nereye, nasıl ve ne şekilde hizmet ettiği bilinmeyen bir Genel Başkanın  arkasından gitmek, biz ülkücülerin Türk Milleti'ne yapabileceği en büyük ihanettir. 

Bizler bu ihanetlere ortak olmamak ve yine bu ihanetlere dur demek için Milliyetçi Hareket Partisi Savaştepe İlçe Teşkilatından 69 üye istifa ediyoruz."

Ceylan, İstifa eden 69 kişinin ise bundan sonraki siyasi hayatlarına Meral Akşener tarafından kurulacak olan yeni partide devam edeceğini söyledi.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÜZERİNDE 'TÜRK FUTBOLUNUN KADERİNİ DEĞİŞTİREN ADAM' YAZILI HEYKELİNİ DİKTİLER KÜBADAKİ ATATÜRK SEVGİSİNİ BELGELEYEN GEZGİN (MUTLAKA İZLEYİN) 2 yıl sonra: er Safter Taş’ın IŞİD tarafından yakıldığını ‘sessizce’ kabul ettiler Kendisine Ceza kesen polisin aracını yaktı