ANA SAYFA
23 Ekim 2017 ( 996 izlenme )
Reklamlar

Komünist belediyenin organik ürünleri Türkiye'nin her yerinde olağanüstü talep görüyor

Türkiye'nin ilk ve tek Komünist Partili Belediyesi tarafından geçen yıl üretimi başlatılan organik nohut, fasulye ve bala talep artıyor.

Doğal ortamlarda yetişen arılardan elde edilen ve 216 bin mineral çeşidiyle Türkiye'nin en kaliteli balını üreticiden alarak, 81 ile pazarlayan Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, ürünlere yoğun taleplerin olduğunu söyledi. 


Günlük ortalama 3 ton ürünü Türkiye'nin çeşitli illerindeki alıcılara gönderdiklerini anlatan Maçoğlu, belediyenin oluşturuğu kooperatif aracılığıyla satışların yapıldığını, ürünlerin ise belediyenin internet sitesinde müşterilere sunulduğunu aktardı. 


Maçoğlu, "Türkiye, komünizme çok hızlı alıştı.' Bizi Türkiye'nin 81 ilinden arayan yüzlerce vatandaş Komünist bal, nohut ve fasülye sipariş veriyor. Bizi arayanlar ürünülerin özellikle Komünist olmasını istiyor" dedi.

Ovacık Belediye Başkanı Komünist Partili Fatih Mehmet Maçoğlu, ilk olarak Ovacık merkezde, daha sonraki yıllarda, Mazgirt, Hozat, Nazimiye ilçelerinde belirlenen çiftçilerin tamamen organik ortamda ürettikleri nohut ve kurufasulyelerin kooperatif tarafından toplandığını ve belediye ile yapılan işbirliği ile Türkiye'nin her bölgesine pazarlandığını söyledi. Maçoğlu, Ovacık'ta üretilen balların Türkiye'nin en kaliteli balı olduğunu ve bunun yapılan analizler sonucunda kesinleştiğini belirtirken şöyle dedi:

"Şu an Ovacık İlçesi'nde Munzur Dağları'nın eteklerinde bal üretimi yapan bir arıcımızın ballarını denetliyoruz. Üreticiden tüketiciye giden bütün aşamalarda hem biz, hem de üretici kooperatifimiz bu denetlemeleri sıklıkla yapıyor. 40 sertifikalı bal üreticimiz var. Bu bal üreticileri tamamen denetim altında ve ürettikleri bal iki çeşit. Birincisi tamamen doğal ortamda üretilen organik bal, diğeri ise karakovan dediğimiz ve Türkiye'nin en kaliteli balı olan balarımız var. Kesinlikle doğal olmayan hiçbir ürün arılara verilmiyor, verilmesine izin verilmiyor . Türkiye'de anzer balı ve çeşitli bölgelerde üretilen ballar 200 ile 1000 lira arasında satılıyor ama ortada bir analiz sonucu yok. Biz herşeyi kuralına uygun yapıyoruz. Ballarımız tamamen organik ve yaptırdığımız analizleri açıkladık. Bu analiz sonuçları Türkiye Arıcılar Birliği denetiminde yapılmıştır. Türkiye'nin en yüksek polen sayılı balını biz üretiyoruz. Bizim ballarda 216 bin polen çeşidi var. Türkiye'de bu rakama yaklaşan başka bal yok. 

Munzur Yaylaları'nda 2 bin rakımlı dağlarda arılar 2 bine varan endamik bitki ve çiçekten özünü alarak balları üretiyor. Dolayısı ile tamamen doğal ortamda ve bu balları biz belediye ve kooperatif olarak üreticiden alarak Türkiye'ye 60 lira gibi bir ücretle pazarlıyoruz."

Bal taleplerinin çok fazla olduğunu, her gün bir ton balı kargoya verdiklerini anlatan Başkan Maçoğlu, devam etti:


"Dersim Dağları, Munzur etekleri ve yaylalarında üretilen doğal balları yani 'Komünist bal' olarak Türkiye'ye tanıttığımız balları, geçen yıl pazara sunduk. Geçen yıl gelen taleplerin tamamını karşılayamadık. 

2 ton organik balımız vardı, 50 ton talep vardı. Bu yıl üretim 40 ton ama talep iki katı. Biz tüketiciyi asla kandırmıyoruz. Balı alan tüketici tadını beğenmez ve şekerli bal olduğunu düşünürse, ya da organik olmadığını düşünürse anında iade edebilir. Biz de asla yanlış olmaz. Ballarımız Türkiye'nin en kaliteli balları ve her yöreden bizi

 arayıp istiyorlar, Çanakkale, Trabzon, Rize, Mardin, Isparta, İstanbul, Ankara yani kısaca 81 ilden arıyorlar ve ilk söyledikleri; 'Komünist bal var mı? Komünist bal istiyoruz' oluyor. Galiba Türkiye Komünizme alıştı diyoruz artık,"

Maçoğlu, giydiği arıcı kıyafetiyle Munzur Dağı eteklerinde bulunan bir arıcının peteklerini açarak ballarını inceledi. Arıcı kıyafeti giymesine rağmen eline eldiven takmayarak çıplak elle yüzlerce arının bulunduğu bal çerçevesini eline alan Başkan Maçoğlu, "Arılar elinizi sokmuyor mu?" sorusuna, "Geçen yıl 'Komünist bal' demiştik ya arılar iyice bize alıştı. Yani arılar; biz komünistlere iyice alıştı, komünistleştiler bize dokunmuyorlar" diye espri yaptı.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gericilerden canlı yayında silahlı cihad çağrısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan , sanatçı Meltem Cumbul'a sert sözler "Atatürk sizi duyuyor olsaydı ne söylerdiniz ? " sorusuna verilen duygu dolu cevaplar Dünyaca Ünlü Dizi Barış Manço'nun O Şarkısını Kullandı