ANA SAYFA
09 Aralık 2017 ( 81 izlenme )
Reklamlar

Kim Jong-Un 'İsrail diye bir devlet mi var ki, başkenti Kudüs olsun'

Kuzey Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) lideri Kim Jong-Un, ABD başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararına karşı çıktı. Kim Jong-Un, "İsrail diye bir devlet mi var ki, başkenti Kudüs olsun" dedi.


ABD'nin hedefindeki ülke Kuzey Demokratik Halk Cumhuriyeti de Kudüs tartışmasına katıldı.

KDHC lideri Kim Jong-Un, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı çıkarken, "İsrail diye bir devlet mi var ki, başkenti Kudüs olsun" dedi. 

KDHC dışişleri bakanı da, siyonist bir devleti tanımayacaklarını açıklarken, Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdıklarını söyledi. 


 Kuzey Kore Dışişleri Bakanı da Siyonist bir devleti tanımayacaklarını açıklarken, Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdıklarını söyledi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili yapılan açıklamada, ABD Başkanı Trump sert bir dille eleştirilirken, “Zihinsel engelli bunak, BM toplantısında tamamen özgür bir devleti (Kuzey Kore) yok etmekten bahsettiği için bu hareketine de şaşırmadık” denildi.

Açıklamada Trump’ın Kudüs kararı, “düşüncesiz ve şeytani” olarak nitelendirildi. Sözcü, “Bu hamle, tüm dünyaya kimin barışa karşı bir tehdit olduğunu açıkça gösteriyor” ifadelerini kullandı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SURİYE'LİLERE VATANDAŞLIK VERİLİYOR !! Vatanım sensin Cumhuriyet Bayramına özel yeni fragman (32.bölüm) Atatürk'e Yöneltilen Suçlamalar! Akepe'nin eski diyanet işleri başkanı Görmez'den feto itirafı