ANA SAYFA
17 Temmuz 2017 ( 417 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu 'sokak protestosu' hakkında kararını verdi

İngiliz Times gazetesine konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceklerini anlattı.


Times gazetesi muhabiri Hannah Lucinda Smith'in Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportaj, "Adalet Yürüyüşü"nü merkezine aldı. BBC Türkçe'nin aktardığına göre Kılıçdaroğlu röportajında Türkiye'yi "demokrasiye geri döndürme" sözü verdi.

Bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısındayız. Yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. Ama diğer yanda da, Saray'ın 15 Temmuz'u var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. Buna 'sarayın darbesi' diyoruz."

"ÖZGÜR BİR RUHUM OLDUĞU GERÇEĞİYLE BAŞ EDEMİYORLAR"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve partisi için "Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklamasını yapmıştı.

"Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

"Özgür bir ruhum olduğu gerçeğiyle baş edemiyorlar. Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu video İzmir Marşı'nı sevmeyenlere gelsin .. İşte o muazzam video Şarkıcı Harun Kolçak hayatını kaybetti Tahliye olan Atilla Taş: Amcası, dayısı, kayınpederi olan kuş gibi uçarken ben niye hapis yatıyorum? REZALET ÖTESİ. SARIKLI POLİSİ DURDURUP GÖREVİNİ YAPAN POLİS SÜRÜLDÜ.