ANA SAYFA
15 Haziran 2017 ( 466 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu’ndan tarihi açıklama

Kılıçdaroğlu’ndan tarihi açıklama

Türkiye bugün Ankara'da başlatılan 'Adalet Yürüyüşüne' kilitlendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde yapılan ve Ankara'dan İstanbul'a kadar devam edecek yürüyüşe on binlerce vatandaş da destek veriyor. Adalet yürüyüşü öncesi bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "Bu bir parti yürüyüşü değildir. Bu kutlu bir yürüyüştür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermelidir. Tüm dünya sesimizi duysun. Adalet... Adalet... Adalet..." dedi.

Ankara Güvenpark’ta başlayan tarihi ‘Adalet Yürüyüşü’ öncesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyleydi;

“Kendi ülkemizde gazetecilerin hapiste olmasını istemiyoruz. Milletvekillerinin hapiste olmasını istemiyoruz. Kendi ülkemizde birlikte, beraber, barış içinde yürümek istiyoruz. Bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi, her uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek. Söyledim, eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüşümüzün bir siyasi partiyle alakası yok. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermek zorundadır. Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede devlet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede huzur ve barış olmaz. Adalet… Adalet… Adalet… Bu soylu kavramın gereğini yapmak zorundayız. Herkesin düşüncesine saygılıyız. Herkesin siyasal görüşüne saygılıyız. Ama herkes yargının bağımsızlığını savunmalıdır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, adaleti savunuyoruz. Bütün dünya duysun. Biz Türkiye’de, kendi topraklarımızda dikta yönetimi istemiyoruz. Darbecileri istemiyoruz. 20 Temmuz darbecilerini istemiyoruz. Kendi ülkemizde demokrasi ve özgürlük istiyoruz. Taşeron işçileri, emekliler, köylüler, işçiler, memurlar ve herkes için adalet istiyoruz. Adaletin olmadığı yerde insan olmaz. Adalet istiyoruz.”


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ADINA YAKIŞIR BİR 10 KASIM REKLAMI .. 'Yeni bir devlet kuruyoruz' diyen Ayhan Oğan'a Metin Uca'dan sert yanıt ANKARA'DA BİR MÜLTECİ MAHALLESİNDEN GÖRÜNTÜLER 30 AĞUSTOS ANISINA DUYGULANDIRAN ATATÜRK VİDEOSU .. İZLE PAYLAŞ