ANA SAYFA
16 Haziran 2017 ( 1125 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul’dan karşı yürüyüş başlarsa karşılaşma nasıl olacaktır?” diye merak eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi: “Yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da, sonucu da kendisi görür.”

İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapse çarptırılıp tutuklanmasının ardından CHP ‘Adalet Yürüyüşü’ kararı almıştı. Yürüyüş dün Ankara Güvenpark’tan başlamıştı. Kılıçdaroğlu, partililer ve yurttaşların yürüyüşü İstanbul’da son bulacak.

Yürüyüşe tepki gösteren ve CHP’nin ‘önyargıyla kıyamet kopardığını’ söyleyen Bahçeli, “Merak ediyorum ki, İstanbul’dan karşı bir yürüyüş başlarsa karşılaşma ve buluşma noktası neresi ve nasıl olacaktır?” diye sormuştu.

‘Erdoğan’dan talimat alan ben değilim’

Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin sözlerine yanıt verdi: “Sayın Bahçeli gelip bizim yürüyüşümüze katılırsa başlangıcı da, sonucu da kendisi görür. Erdoğan’dan talimat alan ben değilim, Erdoğan’dan talimat alanlar bunu düşünmeli. Erdoğan’dan alınan talimata göre hareket edenler kimin kullanıp kullanılmadığının kararını vermeli.” 

Kemal Kılıçdaroğlu Bahçeli'nin sert eleştirilerine "Sayın Bahçeli hiç meraklanmasın, onun da adalete ihtiyacı oacak. Bu eleştirilere rağmen adalet yürüyüşünü yerine getireceğiz" yanıtını verdi.

"Bugün 22 kilometrelik yürüyüş yapacağız"

CHP lideri yoruldunuz mu sorusu üzerine "Gerçekçi olmak lazım. Yorulmadık diyemeyiz. Ama yolumuza devam edeceğiz. Dün biraz uzun bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bugün 22 km'lik bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüşe güzergah üzerinden de katılımlar olacak" dedi.

25 günde, 428 kilometrelik yürüyüş

CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü' dün saat 11.00’de Ankara Güvenpark’ta başladı. Dünkü yürüyüşe Yürüyüşe Haziran Hareketi, ÖDP, Halkevleri destek verdi. AK Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal ve eşi eski AK Parti Milletvekili Faruk Ünsal da yürüyüşe katıldı. Ünsal bir süre Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyerek sohbet etti.

Günde 18-20 kilometre

Kılıçdaroğlu, “Ortalama günde 18 - 20 km. yürüyeceğiz. Bayramda yollarda olacağız” dedi. CHP’liler İstanbul’a kadar 23 nokta belirledi. E-5 Karayolu güzergâhı takip edilecek. Yürüyüşün 25 günde tamamlanması bekleniyor. 

www.onurlugazeteciler.comÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

REZALET ÖTESİ. SARIKLI POLİSİ DURDURUP GÖREVİNİ YAPAN POLİS SÜRÜLDÜ. Cuma namazında Kuran okunurken Tayyip camiye giriyor ve olanlara bakın .. Çiftcinin büyük isyanı Bozdağ'dan komik iddia: Hakim ve savcılarımız bağımsız ve tarafsız