ANA SAYFA
23 Temmuz 2017 ( 2280 izlenme )
Reklamlar

KATLEDİLEN NECMETTİN ÖĞRETMENİ SANDIK GÖREVLİSİYKEN KİMLER TEHDİT ETTİ.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinin Çiftçibaşı köyünde Öğretmenlik görevi yapan Gümüşhaneli  Necmettin Yılmaz, yaz tatilini geçirmek için memleketi Gümüşhane’ye giderken Tunceli Pülümür karayolunda terör örgütü tarafından pusu atılarak Necmettin Öğretmeni alçakça şehit ettiler.

Şehit Necmettin Yılmaz’ın PKK tarafından rehin alındıktan sonra Tunceli, Pülümür, Şanlıurfa Siverek ilçesi ve Öğretmenin görev yaptığı Çiftçibaşı köyünde ve civar köylerde yaptığımız araştırma ve röportajlarda şok iddialarla karşılaştık.

Şok İddia

Şehit Necmettin Yılmaz, referandum seçimlerinde kendi köyünde değil de Siverek ilçesinin Benek Köyünde görevliyken vatandaşların oy kullanma zamanı geldiğinde vatandaşlar açık ve toplu oy kullanmak isteyen kişilere görevli öğretmen Necmettin Yılmaz, bu şekilde oy kullanılmaz bu seçim kanunlarına aykırı olduğunu belirterek vatandaşları uyardı. 

Ancak bu uyarıyı dikkate almayan vatandaşlar durumu Siverek Belediyesi Ak Partili Meclis üyesi Celal Akın’a aksattılar. Meclis Üyesi Celal Akıl’da Necmettin Öğretmene vatandaşlar açık ve toplu oy kullansın ricasına da Necmettin Yılmaz, Celal Akıl’a siz yapmayın beni yakarsınız söylese de Ak Parti Siverek Belediye Meclis üyesi Celal Akıl Necmettin Yılmaz’ın görev yaptığı Çiftçibaşı köyünün Muhtarı İsmail Çeçen’i arayarak muhtara şu öğretmeninize bir şey değin muhtar bize zorluk çıkarmasın diyerek Necmettin Öğretmeni şikâyet ediyor. 

Tartışma fazla büyümeden Şehit Necmettin Yılmaz olayı jandarmaya bildiriyor jandarma köye gelerek kalabalığı dağıtıp nizami şekilde köylü oyunu kullanmaya başladı. Meclis Üyesi Celal Akıl Necmettin Yılmaz’a bu olay burada kapanmadı seni mahvedeceğim diyerek tehditte bulunmuş. 
Bu iddialar Çiftçibaşı köyü, Benek, Köyü, Çubuklu köyü halkı arasında bu iddialar dolaşıp durmaktadır. 

Yine Siverek ilçesinden isimleri bizde saklı olan vatandaşların beyanı doğrultusunda şöyle devam ettiler “ Siverek küçük bir ilçe herkes bir birini iyi tanır ancak Belediye Meclis üyesi Celal Akıl’ın terör örgütünde akrabalarının da olduğunu da “ beyan ediyorlar.

Celal Akıl Neden Sorgulanmadı!

Bizler bir Gazeteci olarak bölgeye gidip bu bilgilere ulaştıysak bu bilgilerden mutlaka istihbarat servislerimizde bu bilgiler mevcuttur.  

Bu iddialar doğrultusunda Meclis Üyesinin ifadesine başvuruldu mu?  Belediye Meclis Üyesi Celal Akıl’ın Terör örgütü içerisinde gerçekten akrabası var mı?  Tüm bu iddialar güvenlik güçlerimiz tarafından değerlendirildi mi?  

Yine biz Gazeteci olarak bu iddiaları güvenlik güçlerimizle yazılı beyanla paylaştık. Yoksa bu iddialar yalan mı? Belediye Meclis üyesi Celal Akıl’a iftiramı atılıyor.   Kafalarda kalan soru işareti Necmettin öğretmen’in ismini terör örgütüne kimin verdiğidir. 

Alıntı Kaynak:http://www.anindahaberler.com.tr/siverek-haber/celal-akil-iddialari-dogrumu-h4475.html
 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rubin Bu Kez Bilal Erdoğan’ı istedi Zamlara yandaşlar bile isyan etti. Askerlere at eti yedirdiklerini itiraf etti 3 Bakan hakkında yurtdışı yasağı kararı .. Detaylar videoda