ANA SAYFA
23 Ekim 2017 ( 257 izlenme )
Reklamlar

Katledilen Helin’in mezarı başında duygu seli

İstanbul Pendik’te okul çıkışı öldürülen lise öğrencisi Helin Palandöken’i mezarı başında ziyaret eden yakınları ve okul arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.


Pendik’te okul çıkışı katledilen Helin Palandöken’i okul arkadaşları ve sevenleri mezarı başında ziyaret etti. Genç kızın defnedildiği Aydınlı Köyü Mezarlığına gelen yakınları, dualar ederek mezara çiçek bıraktı. 

Gözyaşlarının sel olduğu ziyarette Helin Palandöken’in mezar taşına sarılan yakınları yaşananlara isyan etti. Genç kızın bir arkadaşının ise gözyaşları içinde “Senin kanın hepimizin eline bulaştı, hepimizi affet” demesi yürekleri dağladı. 
İki mezarın ortasına yazılan kalp içindeki “Sen ve Ben” yazısı görenleri duygulandırdı. Mezarların üzeri ise sevenleri tarafından rengarenk çiçeklerle donatıldı.

17 yaşındaki görgü tanığı Cemil Yıldız olay gününü şu sözlerle anlattı: “Helin’le çok samimi değildik. Deniz’le beraber giderken Helin de yanımıza geldi. Durağa kadar beraber yürüyecektik. Yani hiçbir ilişkimiz yok, sadece birlikte yürüyorduk. O sırada önümüzde bir araç durdu. İçinden silahlı o kişi gülerek arabadan indi. ‘Selamun aleyküm gençler’ dedi. Elinde silah olduğu için Deniz ‘Hayırdır!’ diye üzerine yürüdü. Bir anda ateş etti ve Deniz’i yaraladı.

Ne olduysa 30 saniye içerisinde oldu. Deniz’i vurduktan sonra bana döndü. ‘Yeni sevgilin bu mu Helin!’ dedi, ateş etti bana. Ben yere düştüm. Sonra Helin’e döndü. Helin bağırıyordu,‘Dur, yapma’ diye. Sonra Helin’e de ateş etti. O da yere düştü. İki ya da üç el ateş etti. Tekrar bana döndü. Göz göze geldik, yerde yatıyordum. Canım çok yandığı için konuşamadım bile. O göz göze gelmeden sonra sıkacaktı bana ama vazgeçti. Bir anda koşarak uzaklaştı. Okula doğru gitti. Sonrasını çok hatırlamıyorum.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YANDAŞ MEDYA İŞTE BÖYLE İZMİR MARŞIYLA İNLEDİ :) İHSAN ELİAÇIK, REFERANDUMLA İLGİLİ KAFALARDAKİ SORU İŞARETLERİNİ DİLE GETİRDİ 2 yıl sonra: er Safter Taş’ın IŞİD tarafından yakıldığını ‘sessizce’ kabul ettiler Yoldan geçen amcadan altın değerinde sözler