ANA SAYFA
28 Ekim 2017 ( 241 izlenme )
Reklamlar

İ. Melih Gökçek İstifasını açıkladı 'Dava adamıyım'

Belediye Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağıran Gökçek veda konuşması yaptı. Toplantıya CHP ve MHP’li üyeler ise katılmadı. 


Gökçek, 23 yıllık Ankara yönetimini anlattığı konuşmasında “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dünyanın en başarılı belediyesi olduğunu” öne sürdü.


 Görev süresi boyunca yaptığı icraatları ballandıra ballandıra anlatan Gökçek, “Emir demiri keser. Erdoğan’ın talimatını yerine getiriyorum. Cumhurbaşkanının emrine uyarak belediye başkanlığı görevini bırakıyorum.” dedi.

İSTİFA KONUŞMASI…

“Değerli arkadaşlar, ben Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olalı 23 yıl oldu. Elhamdülillah 5 dönemdir Ankara’ya hizmet etmeye çalışıyorum. Bir muhasebe olması ve bir yönüyle 23.5 yılın hesabını verme adına neler yaptığımı anlatmak istiyorum. 1994 yılında Ankara’nın adı Bozkır Ankara’ydı. Meyhane ve malum evlerle dolmuştu. İstanbul’da 4 bin 640 kişiye bir cami düşerken, Ankara’da bu bin kusura inmiştir. Artık Ankara’nın adı mabetsiz şehir değil, inanç şehridir. Ankara, metroyu bizimle tanıdı. Teleferikle bizim sayemizde tanıştı. Yollarımızı genişlettik.

İSTİFAMI İSTEDİ”

“Cumhurbaşkanı tarafından istifam istendi. Dikkat ederseniz en çok tweet atan Melih Gökçek bir tek tweet atıp cevap bile vermedi. Ben bir dava ahlakından geliyorum. Benim davamda nefse uymak yoktur, şahsi çıkarlar için davaya zarar vermek yoktur. Benim davamda emir demiri keser.. Erdoğan’ın talimatını yerine getiriyorum.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Eskiden FETÖ'cüydüm, artık Menzil cemaatindeyim Vatanım Sensin'de çok carpıcı transfer İmam hatip mezunu garson çıktı LYS SONUÇLARI YENİDEN HESAPLANDI