ANA SAYFA
16 Ekim 2017 ( 5190 izlenme )
Reklamlar

Gökçek istifa ediyor: Yerine gelecek isim de belli oldu

Melih Gökçek'in istifa etmemesi halinde görevden alınacağına ilişkin haberler sonrası Gökçek'in istifa kararı aldığı belirtiliyor.


İstifalar tüm hızıyla sürerken, Gökçek'in direnişinde de sona gelindiği belirtiliyor.

Dün konuyla ilgili bir havuz gazetesinde yer alan bir habere göre, görevden istifası istenen isimlerin bu adımı atmaması durumunda İçişleri Bakanlığı'nın devreye sokulacağı ve görevden alma yoluna gidileceği ileri sürülmüştü.

Bu hafta sonu Erdoğan'ın Gökçek'e bir kez daha mesaj gönderdiği ve Gökçek'in zaman kazanma yolundan bu kez vazgeçtiği ileri sürülüyor.

Gökçek'in hafta sonunda istifa etme kararı aldığı ve bunu bu hafta içinde gerçekleştireceği öne sürülüyor.


Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı abdülkadir selvi, "Pazar günü Melih Gökçek’in makamını topladığı, pazartesi ya da salı günü istifa edeceği haberleri yayıldı. Görüştüğüm kaynaklar ise böyle bir sürecin beklenebileceğini ancak yine de ihtiyatlı olmak gerektiğini söyledi" ifadelerini kullandı.


Erdoğan'ın Gökçek'le yaptığı görüşmede "Bu işi uzatma istifa et" dediğini belirten Selvi, "Gökçek’le ilgili sürecin kolay olmayacağı biliniyordu. Öyle de oldu. Ama sanıyorum Gökçek krizinde sona gelindi. Erdoğan’ı ikna edemeyeceğini anlayan Gökçek’in istifa kararı aldığı söyleniyor. Peki Gökçek giderken yerine kim gelecek? İbre şimdilik Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’den yana" ifadelerini kullandı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mitingde Toplanan Milyonları Hazmedemeyip Küçümseyenleri gösterdiği Kanıtlarla Yerin Dibine Soktu SANAYİCİ OLDUĞUNU İDDİA EDEN ŞAHSIN İLGİNÇ PASAPORT TEPKİSİ TAYYİP, ISPARTA'DA HALK'A SORDU; 'YENİ 15 TEMMUZ'LARA VAR MIYIZ ? ' Man Adası belgelerini paylaşırken o kanallar yayını kesti!