ANA SAYFA
16 Ekim 2017 ( 5200 izlenme )
Reklamlar

Gökçek istifa ediyor: Yerine gelecek isim de belli oldu

Melih Gökçek'in istifa etmemesi halinde görevden alınacağına ilişkin haberler sonrası Gökçek'in istifa kararı aldığı belirtiliyor.


İstifalar tüm hızıyla sürerken, Gökçek'in direnişinde de sona gelindiği belirtiliyor.

Dün konuyla ilgili bir havuz gazetesinde yer alan bir habere göre, görevden istifası istenen isimlerin bu adımı atmaması durumunda İçişleri Bakanlığı'nın devreye sokulacağı ve görevden alma yoluna gidileceği ileri sürülmüştü.

Bu hafta sonu Erdoğan'ın Gökçek'e bir kez daha mesaj gönderdiği ve Gökçek'in zaman kazanma yolundan bu kez vazgeçtiği ileri sürülüyor.

Gökçek'in hafta sonunda istifa etme kararı aldığı ve bunu bu hafta içinde gerçekleştireceği öne sürülüyor.


Konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı abdülkadir selvi, "Pazar günü Melih Gökçek’in makamını topladığı, pazartesi ya da salı günü istifa edeceği haberleri yayıldı. Görüştüğüm kaynaklar ise böyle bir sürecin beklenebileceğini ancak yine de ihtiyatlı olmak gerektiğini söyledi" ifadelerini kullandı.


Erdoğan'ın Gökçek'le yaptığı görüşmede "Bu işi uzatma istifa et" dediğini belirten Selvi, "Gökçek’le ilgili sürecin kolay olmayacağı biliniyordu. Öyle de oldu. Ama sanıyorum Gökçek krizinde sona gelindi. Erdoğan’ı ikna edemeyeceğini anlayan Gökçek’in istifa kararı aldığı söyleniyor. Peki Gökçek giderken yerine kim gelecek? İbre şimdilik Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’den yana" ifadelerini kullandı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ismail Saymaz'ın Halk arenasında yaptığı konuşma izlenme rekorları kırıyor . . . TEŞVİK ETMEDİKLERİ BİR TEK AKRABA EVLİLİĞİ KALMIŞTI ONU DA YAPTILAR Yurtdışında Atatürk heykeli olan veya Atatürk isminin verildiği yerlere sahip şehirler BALIKESİR BELEDİYE BAŞKANININ BAŞINI YAKAN OLAY GÖRÜNTÜLERİ ..