ANA SAYFA
28 Haziran 2017 ( 290 izlenme )
Reklamlar

BU KADARINA DA PES ! CHP'LİLERİN KALACAĞI YERE GÜBRE DÖKTÜLER

Düzce'de CHP'lilerin konaklayacağı yere gübre döktüler

Düzce'de, CHP lideri Kılıçdaroğu'nun başlattığı "Adalet Yürüyüşü" kampının yanına gübre döküldü.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan Adalet Yürüyüşü 13. gününü geride bıraktı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler bu gece Düzce kent merkezinde kamp kurdu.

BirGün'de yer alan habere göre Düzce'nin merkezinde Kılıçdaroğlu'nun kamp kurduğu alanın hemen yanındaki yola kamyonla hayvan gübresi döküldü.

BirGün muhabiri Uğur Şahin'in bildirdiğine göre, görgü şahitleri kamp alanının yanına dökülen gübrenin belediye tarafından döküldüğünü söyledi.

Hayvan gübresinden etrafa yayılan kötü kokunun kamptakileri etkilediği bildirildi.

CHP'Lİ VEKİLLERDEN TEPKİ

Olayın ardından CHP'li vekiller basına açıklama yaparak tepkilerini dile getirdi. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 'Provoke edilmek isteniyor, boyun eğmeyeceğiz. Sabah yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu siyasi bir anlayışın göstergesidir. Küfürler edildi yürüyüşümüzde, sadece alkışladık. Provakasyonlar cevap vermeyeceğiz. Ancak bu ahlaki değildir. Bu eylem toplumu germeye yöneliktir.'' dedi.

Gülay Yedekçi ise, ''Yürüyüşümüz kutsaldır. Adaletli bir yaşamak isteyenlerin yürüyüşüdür. Bugün bu pisliği sökenlerin de adalete ihtiyacı olacaktır. Burada kamp yapanlar kilometrelerce yol yürüdü böyle bir muameleye maruz kaldılar. Bu olay bir anlayışın göstergesidir. Kınıyoruz.'' dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma köse ise, ''Bunu yapanların pişman olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nasıl bir psikolojidir? Biz ülke olarak nasıl bu hale geldik? Anlamakta zorlanıyoruz. Hiçbir engel bizi geri döndüremeyecektir.'' dedi.

BirGün muhabiri Uğur Şahin'in ulaştığı bilgiye göre, polis Kılıçdaroğlu'nun kamp kurduğu yere gübreyi döken aracı buldu. Araç plakası gizlenmiş olarak yol kenarına bırakılmış olarak bulundu
.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli, Arınç'ın damadının serbest kalmasına tepki verdi Yeni sistemde dikkat çeken gelişme: Zorunlu imam hatip Fenerbahçe taraftarından Konyaspor Başkanı'na muhteşem kapak CHP'li vekil sordu: Kendi çocuklarınızın cepleri dolsun diye Gariban çocukların kanı sizce kaç varil petrol eder?