"Deve idrarı şifadır" diyen ilahiyatçıya canlı yayında ikram edildi

33226 izlenme21 Temmuz 2017
Reklamlar
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil,bir tv. kanalında tartıştı..
Canlı yayında "Hadisler İslam'da hüküm çıkarmak için referans kaynağı mıdır, değil midir?" sorusu tartışıldı. Taslaman ile Sifil arasındaki 'Hadislerin kaynağı nedir?' tartışmasında 'deve sidiği' hadisi konuşulurken ilginç anlar yaşandı.

İlahiyatçı Sifil ise, deve sidiği içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin sahih (doğru-güvenilir) olduğunu savundu ve deve idrarının şifa olduğunu iddia etti. Ancak, sadece damızlığa çekilen deve idrarının tüketilmesi gerektiğini söyleyerek Taslaman'ın kendisine sunduğu deve idrarını içmeyi kabul etmedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyaca Ünlü Dizi Barış Manço'nun O Şarkısını Kullandı Kendisi de bir asker çocuğu olan Oğuzhan Uğur, NATO'yu ve şehit ettiği askerlerimizi anlatıyor. YANDAŞ CEM KÜÇÜK'ÜN İTİRAFI " ZARRAB BİZİM ADAMIMIZDIR" Deprem Uzmanı Prof. Ahmet Ercan, Marmara depremi için tarih verdi.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Burhan Kuzu Osmanlı’nın kaybettiği toprakları Lozan’da kaybedildi diye yazınca,tarih dersi yağdı !