ANA SAYFA
18 Aralık 2017 ( 1074 izlenme )
Reklamlar

Deniz Gezmiş'in abisinden Dilmen'e yanıt

Rıdvan Dilmen'in Tayyip Erdoğan için kullandığı "Parkasız Deniz Gezmiş" benzetmesine, Deniz Gezmiş'in ağabeyi Bora Gezmiş'ten yanıt geldi. 

Bora Gezmiş, "Onların söylemleriyle ne Deniz yücelir ne de Deniz'in değeri kaybolur. Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır. 
Buyursunlar 6 Mayıs’ta gelsinler mezarlığa, görsünler" dedi.

68 kuşağının gençlik liderlerinden olan ve 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevinde idam edilen Deniz Gezmiş, son zamanlarda spor yorumcusu ve AKP yandaşı Rıdvan Dilmen'in sözleriyle gündeme geldi. Dilmen’in katıldığı bir programda, “Tayyip Erdoğan, parkasız Deniz Gezmiş’tir” sözlerine tepki yağdı.

Gezmiş ailesi geçen haftaya damgasını vuran bu tartışmaya girmezken, muhataplara tek tek yanıt vermedi. Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş, aile olarak bir karar aldıklarına dikkat çekerek, "Cevap vermeye bile değmez, öyle bir karar aldık kardeşimle. Hangisine cevap verelim, söyler misiniz lütfen” diye konuştu.

Bora Gezmiş şunları söyledi: 

“Deniz’i değerlendirecek olan halkımızdır, Türk milletidir. O da değerlendirmeyi gayet de güzel yapmıştır. Buyursunlar 6 Mayıs’ta gelsinler mezarlığa görsünler. Onların söylemeleriyle ne Deniz yücelir ne de Deniz'in değeri kaybolur. Biz onları hiç muhatap bile almıyoruz."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DÜN GECE MÜJDAT GEZEN VE UĞUR DÜNDAR'IN HALK ARENASINDA YAPTIĞI TARİHE GEÇECEK KONUŞMA .. Son dakika... Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti Cami imamından cemaat uyarısı İŞLEM YAPILMAYAN FETO'CU AKP'LİLERİN GÖRÜNTÜLERİ