ANA SAYFA
28 Haziran 2017 ( 872 izlenme )
Reklamlar

" DARBENİN TARİHİNİ ERDOĞAN BİLİYORDU "

" DARBENİN TARİHİNİ ERDOĞAN BİLİYORDU "

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, ‘yeni elde ettiği ve teyit ettiği bilgiler’e göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin tarihini önceden bildiğini iddia etti.
 
Genel Başkanlığa aday olduktan sonra MHP’den ihraç edilen Özdağ, Sözcü’den Nisal Sosyal’a verdiği röportajda, 15 Temmuz darbe girişimiyle açıklamalarda bulundu.
 
‘Türk’ün Vatanla İmtihanı’ adlı son kitabında Erdoğan’ın darbe hazırlıklarından haberdar olduğunu, kimlerin yapacağını bildiğini yazdığını belirten Özdağ “Kısa bir süre öncesine kadar darbenin tarihini bilmediklerini düşünüyordum. Ancak ulaştığım ve teyit ettiğim son bir bilgi var. Gerçekten doğru ise bu bilgi artık darbe tarihini de bildiklerini gösteriyor. Ona göre önlemler alınmış” dedi ve ekledi: “Bence büyük bir riske girmiş. Ancak Erdoğan bilse de bilmese de FETÖ darbe girişiminde bulundu.Bu gerçeği hiç bir şey değiştiremez.”
 
Özdağ bu iddialarının kanıtları eline geçer geçmez kamuoyuyla paylaşacağını da söyledi.
 

‘SEÇMENİ MHP’DEN KOPTU’

 
Özdağ, “Yeni parti kuruluyor mu?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Sokakta önümüzü kesip “Ne zaman yeni parti kuracaksınız?” diye soruyorlar. Sadece MHP seçmeni değil toplumun her kesiminden büyük bir beklenti var. MHP seçmeni zaten referandumun da gösterdiği gibi artık (MHP lideri Devlet) Bahçeli ve temsil ettiği her şeyden kopmuş durumda… Bizim için önemli olan ülkemizin karşı karşıya olduğu ağır sorunları çözecek bir program ve kadroyu oluşturabilmek.
 
Bu partinin elbette bir genel başkanı, lideri olacak. Ancak yeni parti bir kişinin değil hepimizin partisi olur. Toplumun isteği bir partinin kurulması ve bizim partiye dahil olmamız değil partiyi hep birlikte kurmamız yönündedir. Biz de toplumun taleplerini dikkate alarak adımlarımızı atıyoruz.”
 

‘MUHALEFETİ EZME PROJESİ’

 
CHP’nin başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne destek veren Özdağ, Enis Berberoğlu’nun tutuklanması için, “Erdoğan’ın adalet anlayışı, araba kullanmayan kişiye bile hız cezası kesmeye müsait… Erdoğan kirli referandum sonrasında ’14 senedir siyasi iktidardayız. Artık kültürel ve sosyal iktidarımızı kurma zamanı geldi’ diyerek, topluma adeta kendi normlarını dayatmak için savaş ilan etti. Türkiye’nin etrafı ülkemize de sıçrayan bir ateş çemberi iken bu akıllı bir adım değil. Ülkemizi daha da bölecek ve zayıflatacak. Berberoğlu ve Sözcü tutuklamaları onun açısından muhalefetin ezilmesi sürecinde yeni bir adım. Zaten Kılıçdaroğlu’nu ‘Siz de yarın mahkemelere çağrılabilirsiniz’ diyerek tehdit ederken muhalefeti ezme projesini ifade ediyor” yorumunda bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MÜLTECİLER OLMAZSA FABRİKALAR DURUR 5 televizyon kanalının lisansı iptal edildi Şevket Çoruh, sokağın adını değiştirdi Mimarlar Odasından açıklama: Yaşanan seller doğal afet değildir