ANA SAYFA
13 Haziran 2017 ( 5340 izlenme )
Reklamlar

Çolak olayında flaş gelişme

" Dolar bozdurun" çağrısı fırsatını kaçırmayarak dolar bozdurmak için dövizciye gazeteciler ile giderek reklam yapan Tanju, suç örgütü çetesinin ünlü yüzü olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı belirtiliyor.


Geçmişte de Mercedes Kaçakçılığı yaptığı iddiaları ile yargıya takılan Eski Milli Futbolcu T. Çolak'ın neden gözaltına alındığının ayrıntıları belli olmaya başladı.

ÇETENİN ŞÖHRET YÜZÜ İDDİASI

Eski futbolcu T. Çolak'ın gözaltına alındığı Ankara merkezli operasyon devam ediyor. Çolak'ın dolandırıcılık şebekesinin 'şöhret yüzü' olduğu belirlendi.

Bir gazete haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince 10 Haziran'da gerçekleştirilen operasyonun detaylarına ulaştı. 

Ankara Organize ekipleri, 'çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüte üye olmak, adam yaralamak, gasp ve tehdit' iddiasıyla İsmail Altınok grubunu takibe aldı. İsmail Altınok grubunun kumar oynattığı, nitelikli dolandırıcılık yaptığı ve hedeflerindeki şahıslara karşı tehdit, işkence ve zor kullandıkları tespit edildi. Suç şebekesinin başı olan Altınok ile Tanju Çolak'ın irtibatı ortaya çıktı.

ÜNLÜ OLMA AVANTAJI

İfadeler doğrultusundaki tespitlere göre; ünlü olma avantajını kullanan Çolak, şirketlerden çek veya senet karşılığı yüklü miktarda mal aldı. Çolak'ın verdiği çekler karşılıksız çıkarken senetler için ise ödeme yapmadı. Çolak'ın mal aldığı kişiler paralarını almak için hukuki işlem yapacaklarını söylediklerinde ise devreye İsmail Altınok grubu girdi. 

TEHDİT VE ŞANTAJ

Tehdit ve şantajla işadamlarının gözünü korkutmaya çalıştılar, alacakları konusunda ısrarcı olan işadamlarına ise işkence yaptılar. İsmail Altınok ve Çolak çek-senet karşılığı aldıkları malları da nakit paraya çevirdi. Soruşturma kapsamında operasyon için düğmeye basıldı. Ankara merkezli çok sayıda ilde 18 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. 

Suç örgütü yöneticisi İsmail Altınok, Levent Çiçek ve Tanju Çolak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Firari şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi. Öte yandan Çolak'ın da alacaklılara işkence yapılırken orada bulunduğu ve adamları dövdüğü iddia edildi.


Kaynak: Sabah


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

200 asker hastaneye kaldırıldı!.. Bazı askerlerin durumu kritik Cumhuriyet Gazetesi davasında Büyük skandal. İktidar gazeteleri mahkeme kararını dava bitmeden açıkladı Android Tarayıcı Virüsü Büyük tehlike arz ediyor. nasıl temizlenir Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın yurtdışındaki mal varlığını açıkladı yandaş TRT yayını böyle kesti!