ANA SAYFA
17 Temmuz 2017 ( 242 izlenme )
Reklamlar

Çıktığı Kaçak kat yıkılınca pankart asıp belediyeyi 'FETO'culukla suçladı!

Şanlıurfa kent merkezindeki Haşimiye Meydanı'nda bulunan dört katlı konukevi işleten B. K., tarihi binanın terasına izin almadan cam ve ahşap olarak yeni bir kat yaptı.

Büyükşehir Belediyesi de Tarihi ve Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğünün yıkımı yönündeki görüşü üzerine, ruhsatsız ve kaçak olarak inşa edilen teras katın yıkımına karar verdi. Geçen ocak ayında tebligat yapılmasına rağmen boşaltılmayan binaya giden ekipler, iş yeri sahibi B. K.'nın intihar girişimi üzerine yıkımı gerçekleştiremedi. Geçen Mayıs ayında B. K., iş yerine giden polisler tarafından görülen bir davada adam yaralama suçundan arandığı için gözaltına alındı. Kaya, emniyete götürüldükten sonra ruhsatsız işyerinin bulunduğu yere gelen ekipler, teras katın yıkımını gerçekleştirdi.

Serbest kalan B. K., bu kez yıkılan terasına 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden astsubay Ömer Halisdemir’in fotoğrafının bulunduğu bir pankart astı. Kaya, pankarta "Bu binanın yıkımı bu hale gelmesi FETÖ'cü belediye yöneticilerinin eseridir. Bu şehrin yönetimini ne zaman FETÖ'cülerden kurtaracaksınız? Baskılara, işkencelere, sömürülere halkın tahammülü kalmadı. Sayın cumhurbaşkanımız şehitlerimizin kemikleri sızlıyor" yazdı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anayasa Mahkemesi, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti Müjdat gezen sanat merkezini yakan kişiye hapis cezası verildi Orhan Uğuroğlu; Gökçek'lerin mal varlığı açıklansın Cumhuriyet Gazetesi davasında Büyük skandal. İktidar gazeteleri mahkeme kararını dava bitmeden açıkladı