ANA SAYFA
08 Ağustos 2017 ( 78 izlenme )
Reklamlar

CEP TELEFONLARINDA TRT HARACI

Cep telefonundan alınan TRT payı Bakanlar Kurulu kararıyla yüzde 6'dan yüzde 10'a çıkarıldı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Dünyanın en pahalı hoşafını içiyoruz. İktidar, hoşaf yarışması yapan Akepe'li programcılara kaynak aktarmak için TRT'yi kullanıyor. Halkın vergileri TRT eliyle Akepe'ye ve Akepe'li program yapımcılarına aktarılıyor" dedi.Bandrole tabi cihazların TRT bandrol oranları yeniden belirlendi. Cep telefonu ithalatında TRT bandrol oranı yüzde 6 ve yüzde 7’den yüzde 10’a çıkarıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararına göre, 2016 yılındaki kararda sadece “dahili tünerle radyo ve TV yayınlarını alabilen” cep telefonları kapsam dahilinde yer alırken, bugünkü kararla kapsam “cep telefonları” olarak genişletildi.

Kararla, bilgisayar ve tablette bandrol oranları, geçen sene, cihazların özelliklerine göre yüzde 3 ve yüzde 2 olarak belirlenmişken, bu sene genel olarak yüzde 2 olarak tespit edildi.
Listedeki diğer cihazlardan tahsil edilecek bandrol oranlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI TARİHİ BELLİ OLDU Türkmen kenti Telafer kurtarıldı. İmam Hatip öğrencilerinden oscarlık oyunculuk performansı Pazar fiyatlarını soran muhabire türbanlı kadınların verdiği şok cevaplar .. ne desek yetersiz kalır bunlara ..