Ana Sayfa
10 Haziran 2017 ( 472 izlenme )
Reklamlar

Atatürk yönetmelikten çıkarıldı

Atatürk yönetmelikten çıkarıldı! Akepe'nin Milli Eğitim Bakanlığı yürürlüğe giren yeni yönetmeliğinde sosyal etkinliklerin amaçları arasından “Öğrencilerin Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmeleri” bölümünü çıkardı... Milli Eğitim Bakanlığı ‘nın yürürlüğe giren yeni “Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği” ile sosyal etkinliklerin amaçları arasına “milli, manevi, ahlaki değerler kazandırma” eklenirken “Öğrencilerin Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk milliyetçiliğine bağlı yurttaşlar olarak yetişmeleri” ifadelerinin çıkarıldı.

Atatürk’e ilişkin ifadeleri yönetmelik genelinde çıkartan MEB, sadece 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nu işaret etmekle yetindi. 

15 Temmuz darbe girişimi, Kutlu Doğum Haftası, İstanbul’un Fethi, Kut’ül Amare Zaferi ile birlikte okullardaki ‘’Belirli Gün ve Haftalar Çizelgesi’ne alındı. 

Çizelgeden Dünya AIDS Günü, Yunus Emre Haftası, Mevlana Haftası çıkarıldı. Yönetmelik ile öğrencilerin yıl içinde katılacağı bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda eğitim kurumu içi ve dışı etkinlikler, kurulacak öğrenci kulüpleri, yapılacak gezi programları ve yarışmalara ilişkin esaslar düzenlendi. 

Öğrencilere yönelik olarak en çok bütçeyi dini etkinliklere ayıran MEB’in eski yönetmeliğe karşın yeni yönetmelikte, yapılacak etkinliklerine ilişkin sınırları çizmemiş olması dikkat çekti.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'nun montajlı fotoğrafını paylaşan Burhan Kuzu'dan akıl dışı savunma REZALET ÖTESİ. İZMİR MARŞI OKUMAMAKLA ÖĞÜNEN KONYASPOR TARAFTARLARININ NEREDEYSE TAMAMI STADA GİRDİ. HAVUZ KANALI YAYINI KESTİ Güvenpark'taki bariyerler kaldırılıyor! Şehit Babası:”Ben üzülmem buna. Ayıp olmasa güler oynarım.”