ANA SAYFA
14 Haziran 2017 ( 2995 izlenme )
Reklamlar

ALTAY TANKIYLA İLGİLİ ÇOK İLGİNÇ İDDİA!..

ALTAY TANKIYLA İLGİLİ TÜYLER ÜRPERTEN İDDİA!..

ARSLAN BULUT: AKP çürürken, devleti de çökertiyor!


Yeniçağ Gazetesi yazarı Arslan Bulut, yer tarih bildirerek çok çarpıcı bir açıklama yaptı.

Katar meselesinin konuşulduğu şu günlerde, hemen hemen her gün şehit verdiğimiz bugünlerde kamuoyuna yapılan bu açıklamanın duyurulması gerektiğine inanıyoruz.

İŞTE ARSLAN BULUT'UN KAMUOYUNA YAPTIĞI ÇARPICI AÇIKLAMA:

"OTOKAR ALTAY TANKI İÇİN TÜM HAZIRLIĞI YAPMIŞTI"

Koç'a ait Otokar şirketi, "Millî Ana Muharebe Tankı Altay"ın prototiplerinin tasarlandığını ve Sakarya fabrikalarında üretildiğini açıklamıştı. 2015 yılında da seri üretime geçilecekti. Öyle ki prototip üretmekten dolayı Mustafa Koç'un düzenlediği törene, Başbakan olarak Tayyip Erdoğan da katılmıştı"

"OTOKAR'IN TEKLİFİ REDDEDİLDİ"

"Sonradan Ali Koç da "Altay'ın seri üretimi için gerekli bütün altyapıyı planlama ve programlamayı yaptık. Düğmeye basıldığı andan itibaren seri üretim için 18-22 ay arasında Otokar olarak seri üretime geçebileceğiz" diye konuşmuştu. Derken teklifin uygun bulunmadığı ve tank üretimi için ihaleye çıkılacağı bildirildi!"

"MEĞER SANCAK, KATARLILARLA BİRLİKTE HAZIRLANIYORMUŞ"

BMC Yönetim Kurulu Başkanı  ve havuz gazeteleri Akşam, güneş ve star'ın sahibi Ethem Sancak, Bakanlar Kurulu'nun BMC'ye savunma sanayi kenti inşa etmek üzere Sakarya-Karasu'da 2 bin 500 dönüm arazi tahsis ettiğini açıkladı. Sancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da desteğiyle Katarlıları ikna ettiğini ve Katar Silahlı Kuvvetleri'nin BMC şirketinin yarısını almayı kabul ettiğini de bildirdi. Sancak, daha sonra yerel bir ortak aradığını ve karşısına Rizeli iş adamı Talip Öztürk'ün çıktığını, BMC'yi ayağa kaldırdıklarını anlattı. "

"SAVUNMA SANAYİNDE SANCAK FAKTÖRÜ"

"Sancak, uzun vadeli 5 yıllık strateji planı yaptıklarını belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaç duyduğu, kara alanındaki her türlü ihtiyacına yüzde 100 yerli ürün üreterek cevap verecek bir strateji yaptık. Böyle bir amacımız var. Tanktan, füzeye her şeye talip olacağız. Buna hazırlanacağız." dedi.

"SANCAK İHALEYE GİRMEYE HAZIR"

"Ethem Sancak, "Orada çok ciddi planlarımız var. Savunma Sanayii Müsteşarlığı Türkiye'nin güzide şirketlerinden birine 3-4 yıl önce 500 milyon dolar sübvansiyon yaparak 5 tane tank modeli ürettirdi. Altay tankı... Bu firma prototipleri başarıyla üretti ve teslim etti. SSM seri üretim için ihale açacak. Biz de ihaleye girmek için hazırız ve talibiz." diye konuştu."

"KARA SANCAK'A, HAVA BAYRAKTAR A MI"

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, "BMC'yi hava araçlarında da görecek miyiz?" sorusu üzerine, "Biz karada olacağız. O alanda iş yapanlar var. Bayraktarlar olağanüstü iş başardı. 'Her şeyi ben yapacağım' demek olmaz. Biz kara araçlarındayız, havayı da, denizi de başka birisi yapacak." şeklinde konuştu.

"TA BAŞTAN KATAR'A KARAR VERİLMİŞ, KATAR ORTAKLARINA DA"

"İhalenin sonucu şimdiden belli yani! Karada, havada, denizde kimin ne yapacağı da belli?İşin başında, siyasi irade olarak Katar ile ortak Altay tankı üretmeye karar vermişsiniz. Bunun için bir şirketi kendi adamınıza satın aldırıyorsunuz, ortak da buluyorsunuz.  

Peki o halde ihaleye ne gerek var?
Katar ile ortaklığınız, bu ülke ile ilgili siyasi krizdeki kararlarınızı da etkilemez mi?

 Mehmetçik kimin çıkarlarını korumak için Katar'a gönderilecek?
Şimdi bu durum çürüme değilse nedir?"

Kaynak: Arslan BULUT/ Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saraya Doymayan Tayyip erdoğan'a bir saray daha. Sırf klima maliyeti 3 Milyon (trilyon) Aykut Erdoğdu yeni belgeleri gösterdi meclis birbirine girdi .. İşte o görüntüler 30 AĞUSTOS ANISINA DUYGULANDIRAN ATATÜRK VİDEOSU .. İZLE PAYLAŞ Yakılarak katledilen Sefter Taş'ın babası: Ne mutlu ki bana şehit babasıyım