ANA SAYFA
23 Ekim 2017 ( 10826 izlenme )
Reklamlar

Almanya 750 bin Türkün sosyal yardımlarını kesmeye hazırlanıyor.

ALMANYA 750 BİN KİŞİNİN SOSYAL YARDIMLARINI KESMEYE 

HAZIRLANIYOR.


Türkiye-Avrupa Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, Avrupa Birliği ve Almanya'nın Türkiye'ye yönelik yaptırımlarının sınırları aştığını belirterek, Almanya'nın Türkiye'ye yönelik Interpol'den tutun, Avrupa Yatırım Bankası'na kadar birçok Uluslararası kurumda yaptırımlara ön ayak olduğunu söyledi. 

Prof. Dr. Şen, Avrupa Yatırım Bankası'nın verdiği kredilerir kesilmesini isteyen Almanya'nın bir adım daha ileri giderek çifte vatandaşlığı seçimlerden sonra ciddi bir şekilde sorgulayacağını açıkladığına dikkat çekerek, Almanya'nın bu ülkede yaşayan 3,2 milyon Türk'ü rahatsız edecek yeni uygulamasının da sosyal yardım alan 750 bin kadar  Türkün  sosyal yardımlarını kesmek için Türkiye'deki mal varlıklarını araştırmaya başlamasından kaynaklandığını söyledi. 

Şen "Buna göre Almanya'da uzun süre çalışıp işsiz kalan işsizlik parasından sonra işsizlik yardımı alan bir Türkün, örnek olarak Malatya'da hiç bir işlevi olmayan kayısı ağaçları olan toprakları varsa bunları mal varlığı olarak kabul edip Almanya'daki sosyal yardımını kesmek istiyor" diye konuştu.

Prof. Şen, Almanya'nın Türklere yönelik olarak önümüzdeki günlerde uygulamaya sokmaya hazırlandığı planlar hakkında ise şu bilgileri verdi: "Yavaş yavaş Almanya'da ki Türkleri, 'Bunlar Tayyip Erdoğan'ın Almanya'daki askerleri' diye nitelendiriyorlar. Bu şekilde nitelendirdikleri Türkleri de geri dönüşe teşvik için birçok planlar hazırlıyorlar. Bu gelişmelere maalesef Avrupa Birliği'nin tüm ülkeleri de destek veriyor. Türkiye'ye karşı bu yaptırım ve eylemler yavaş yavaş Brüksel'de bırakın AB'ye üyelik görüşmelerimizi NATO'ya üyeliğimizi bile sorgulamaya başlayacak bir kıvamda ortaya çıkıyor."  


www.onurlugazeteciler.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu’ndan tarihi açıklama Zarrab itiraflara başladı Milli Eğitim Bakanlığı Dünya mirası heykelleri 'put' yaptı Cem Yılmaz'dan AKP'lilere gönderme yapan muhteşem skeç .