ANA SAYFA
23 Ekim 2017 ( 9148 izlenme )
Reklamlar

Adile Naşit'in anlatımıyla tüyler ürperten olay

Adile NAŞİT çok önemli bir anı anlatıyor..


"Bizim Aile filminin çekimlerinde idik. Halit Akçatepe ile Münir Özkul, aralarında konuşup gülüşüyorlardı.

Tarık Akan da, oturmuş bir köşeye dalıp dalıp gidiyordu, yanına gittim, çok samimi değildik, çorba içme saatiydi, çorba içtik ve " Hayırdır " dedim, zor da olsa anlatmaya başladı;

'Mühendislik fakültesindeyken, okula yakın bir yerde bir matbaacı arkadaşım vardı, Cebinden kitaplar basar, insanlar okusun diye uğraşırdı. 

Bugün gelirken ona rastladım, İşleri bozulmuş, kapatmak zorunda kalacakmış dükkanı' dedi..

Çekimler iyi gidiyordu, Münir'in yanına gittim, Durumu anlattım, Yevmiye usulü çalışıyorduk, ne yapacağımızı da çok bilmediğimiz için bekledik. 


Belki elimizden bir şey gelirdi. Münir bunu epey dert edindi.

Gün bitti, yevmiyeler dağıtıldı.
O gün ne olduysa, hepimiz 3'er yevmiye aldık. Münir 10 yevmiye almıştı.

Herkes aldıklarını bir araya getirdi topladık ve Tarık Akan'a uzattık, Kabul etmedi. Zorla kabul ettirdik, beraber gidip matbaadaki işler düzelene kadar, her gün biraz daha destek olduk.

Bugün, Tarık' ın vesilesi ile o matbaa halen çalışıyor ve geçtiğimiz gün, 20 bin adet kitap basıp, tüm ülkedeki okul kütüphanelerine yolladı.."

Kitabın adı ne biliyor musunuz peki?
Yazının sonuna kocaman bırakıyorum
N U T U K


Adile Naşit - 21.06.1985

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ATATÜRK'ÜN ŞOFÖRÜ'NÜN ANLATTIGI MUAZZAM HİKAYE .. YÜZÜNÜZDE GÜLÜMSEME BIRAKACAK CİNSTEN :) Fatih Portakal , MHP cephesinden kendisine gelen hakarete işte böyle cevap verdi .. Ağzına sağlık Kılıçdaroğlu’nun evi aranmalı demişler, Benim evimde ayakkabı kutusu yok!.." AYBÜKE ÖĞRETMENİN ARDINDAN HIZLA YAYILAN VİDEO