ANA SAYFA
23 Haziran 2017 ( 300 izlenme )
Reklamlar

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 9. GÜNÜNDE.. KILIÇDAROĞLU BUGÜN DOKTORLARLA YÜRÜYOR

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Güvenpark'tan İstanbul'a başlatmış olduğu 'Adalet Yürüyüşü' 9. gününde. Korteje katılımda, geçen günlere kıyasla artış olduğu gözlendi. ‘Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından destek gelirken, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş güzergahında karşılaştığı vatandaşlardan da olumlu tepkiler aldığı görülüyor. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün sekiz günü geride kaldı. Yürüyüşün dünkü etabının son bölümü yoğun yağmur ve fırtına altında geçti. Kortej Bolu’daki Mengen Sapağı’nda sabahladı.

Tarihi yürüyüşün dokuzuncu gün etabı Kılıçdaroğlu’nun kısa açıklamasının ardından başladı. CHP lideri dokuzuncu gün konuşmasında; Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu’nun avukatlarının bugün Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve Bahçeli cephesinden kendisini hedef alan açıklamalara yönelik ise ‘polemiğe girmeyeceğim’ yanıtını verdi. 

Korteji Yeniçağa ilçesi girişinde, Mudanya Belediyesi bandosu 'Çav Bella' marşı ile karşıladı. 


Korteje bugün Türk Tabipler Birliği de destek veriyor.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'ne 9. günde bir destek de Türk Tabipler Birliği Yüksek Konseyi ve İstanbul Tabip Odası üyelerinden geldi. Doktorlar CHP Liderinin güneş altında başladığı yürüyüşü boyunca yürüyüşe eşlik etti.


Kılıçdaroğlu, "Güzel bir güneş var. Atmosfer oldukça güzel. 'Adalet Yürüyüşü'müz devam ediyor. Toplumun her kesiminden sağ olsunlar, destek veren vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız var. Onlara yürekten teşekkür ediyorum. Bu sabah Enis Berberoğlu'nun avukatları Anayasa Mahkemesi'ne başvuracak. Bu da önemli bir aşama. Umuyorum, adalet yerini bulmuş olur. Yaptığımız yürüyüş, kutsal bir yürüyüştür. Bunun bir partiyle bir kişiyle bir sivil toplum örgütüyle ilgisi yok. 80 milyonun adalet talebi için yürüyoruz" diye konuştu. Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çıktığı Kaçak kat yıkılınca pankart asıp belediyeyi 'FETO'culukla suçladı! Tayyip ile görüşmek isteyen Kadın korumalar tarafından darp edildi MUĞLA'DA 87 ASKERİMİZ ZEHİRLENDİ YILMAZ ÖZDİL: O SKANDALI YAZDI: ANITKABİR'E SAYGI GÖSTERMEYEN BİZDEN SAYGI BEKLEMESİN !