ANA SAYFA
26 Haziran 2017 ( 1087 izlenme )
Reklamlar

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 12. GÜNÜNDE.. KILIÇDAROĞLU, ŞOK EDEN İDDİALARDA BULUNDU

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on ikinci gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne başladı. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün on bir günü geride kaldı. Kılıçdaroğlu yaklaşık 181 kilometreyi geride bıraktı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşe başlamadan önce Konakladığı Bolu'nun Dağkent mevkisinde gazetecilere açıklama gerçekleştirdi, CHP lideri yaptığı açıklamada "Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi ve bizim bu yürüyüşümüze de haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Ülkeye adalet gelsin istiyoruz, adaletli bir Türkiye istiyoruz, hukukun üstünlüğünü, birlikte yaşamayı istiyoruz." dedi.

MAHKUM EDİLECEĞİ ÖNCEDEN BİLİNİYODU

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 
"Bir kişi yargılanırken, henüz karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevi'nde özel yer, üç oda hazırlanıyor. Ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkum edileceği önceden biliniyor, ne kadar ceza verileceği önceden biliniyor ve ona göre yer hazırlanıyor. Bu, yargı ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı gösteren en somut örneklerden birisi ve bizim bu yürüyüşümüze de haklılık kazandıran en temel olaylardan birisi. Mahkeme karar verecek ama kararı yürütme organı veriyor. Mahkeme sadece dillendiriyor bunu. Nerede yatacağı, nerede kalacağı belirleniyor, odanın ufak tefek ihtiyaçları gideriliyor. Ankara'dan geliyorlar, odalara bakıyorlar nedir, ne değildir diye. Dolayısıyla bu bizi derinden yaraladı ve adaletin neden zorunlu olduğunu bir kez daha bize gösterdi. 12'nci günde yolumuza devam ediyoruz."

Konuşmasının ardından yürüyüşüne başlayan Kılıçdaroğlu, kortejde bulunan engellilerle bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu'na, yürüyüşü sırasında yoldan geçen bazı vatandaşlar da korna çalarak destek veriyor.

ENGELLİ VATANDAŞLARDAN DESTEK

Dün 11 kilometre yürüyen Kılıçdaroğlu’nun bugün 17-18 kilometre yürümesi bekleniyor. Kortej ilk etapta 6 kilometre yürüyecek ardından mola verecek. CHP Lideri’nin bugün akşam saatlerinde Bolu Dağı eteklerine varması planlanıyor. Yürüyüşün 12. gününde engelli vatandaşlar da Kılıçdaroğluna eşlik ediyor.


YÜRÜYÜŞTEN DÜNYAYA MESAJ

Yürüyüşün başından beri kullanılan 'Asla Yanlız Yürümeyeceksin' sloganı İngilizce 'You will never walk alone' şeklinde araçların arkasına yazılarak tüm dünyaya mesaj verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk'e Kürtçe Ağıt Yakan Kız BAYRAM TATİLİ İÇİN ÜLKELERİNE GİDEN SURİYELİLER TÜRKİYE'YE DÖNÜYOR İSTANBUL'DA YAĞMUR ARDINDA BU GÖRÜNTÜLERİ BIRAKTI.. ÇOK BİLİNEN BİR DİYALOĞU ATATÜRK'ÜN ŞOFÖRÜNDEN DİNLEMEK İSTER MİSİNİZ ?